Search

Kui raske siis seda oma kodu ikkagi müüa on?!?!

Räägin teile ühe tüüpilise oma kodu müüja loo kahes vaatluses ning seejärel kirjeldan üksi-pulgi erinevaid nüansse, mida sellest loost õppida oleks.


Kodu müüja lugu - I vaatlus

“Oma kodu müümine on ju lihtne nagu 1-2-3! Teen lihtsalt toad korda, telefoniga kiired pildid ja riputan kuulutuse kuskile portaali üles. Kohe varsti peakski olema kodu müüdud,” on kodumüüja üsnagi enesekindel.


Kohe kui jõuan kuulutuse ülesse panna tuleb esimene kõne. “Issand kui tore, juba esimene ostja,” mõtlen endamisi. Võtan toru, kuid avastan, et helistajaks on hoopiski kinnisvaramaakler. Selgitan talle, et ma soovin ise müüa. Maakler aga ikka pressib edasi ja ajab mind närvi. Viskan toru hargile.


Tuleb järgmine kõne. Veel üks tüütu maakler helistab ja ma tunnen, et muutun üha ärritunumaks! Saan neid kõnesid päevas ikka päris palju, kuid mitte ühtegi ostjat. Kui nüüd mõni aeg hiljem peakski helistama mõni ostja, siis on tülitavad maaklerid mind juba nii tigedaks ajanud, et nähvan ostja peale, kuid sellega võin peletada ta soovi objekti vaatama tulla.


Lõpuks ikkagi leiame sobiva aja ja ostja tuleb kohale. Räägin talle oma kodust kõike ja ta tänab viisakalt, et näitasid mulle oma kodu. Astub uksest välja ja temast pole enam midagi kuulda. Käib veel mitmeid ostjaid, kuid ikka sama lugu. Aru ei saa, mis jama on…


Kodu müüja lugu - II vaatlus

Viimaks otsustasin võtta omale maakleri, kes mulle just tol hetkel helistama juhtus. Kutsusin ta koju ja ütlesin talle, et võid objekti müüa ja kuulutada, kuid ka minu kuulutus jääb portaali üles ja mingeid lepinguid ma ka ei tee! Niisiis, maakler teeb oma telefoniga pildid, kuid ikka ei midagi. Ikkagi mitte ühtegi ostjat! Võtan veel ühe maakleri, lootes et kui mina ise ja veel kaks maaklerit seda müüvad, siis saab kindlasti müüdud. Nüüd aga on kuulutus juba pikka aega üleval rippunud, kuid ikka ei midagi.


Frustratsioon on juba tõsiselt suur ja ei tea mida teha. Ühel päeval leian postkastist sedeli, millele on kirjutatud “Ostan teie majja korteri”. Ohoo! Võtan telefoni ja helistan sedelil olevale numbrile, kuid vastu võtab hoopiski maakler. Muideks, väga hea jutuga kuju, lubab maad-ilmad kokku. Lausa nii hea, et olen ka temaga valmis lepingu vormistama, sest ta lubab mu kodu veel suurema summaga maha müüa. Allkirjastame lepingu, lasen teistel maakleritel kuulutused maha võtta ja teen seda ka ise.


Nädal peale kuulutuse ülesse panemist maakler aga helistab ja kurdab, et turg on muutunud ning me peame hinda langetama, sest muidu me ikkagi müüdud ei saa. Selgitan, et ma ei ole nõus, kuna meil oli ju kokkulepe!


See on hetk, kus tunnen, et olen eriti plindris. Olen nüüd lepinguga lõksus, hind on kõrge ja ikkagi ei saa kodu müüdud. Peas vasardab, et vihkan neid pagana maaklereid! Leping lõpeb ja ei taha enam midagi kuuldagi nendest vastikutest maakleritest.


Uus kodu, mis silmapiiril oli, jäi ka selle tõttu ostmata...Miks minuga nii juhtus?

Kahjuks see lugu mille ma just rääkisin on juhtunud ja juhtub väga paljudel inimestel, kes plaanivad oma kodu müüa.


Lihtne näide. Kui sul hambad valutavad, siis kas sa hakkad neid ise parandama või pöördud professionaali poole, kes teeb su hambad korda? Ise võib ju ka üritada, kuid sellega rikud oma hambad täiesti ja lõpuks võid maksta väga suuri summasid, et hambad korda saada.


Selleks, et sellist olukorda vältida, tuleks valida omale kohe algusest peale korrektne kinnisvara inimene. Tavaliselt sellised sulle ise ei helista. Otsinguid on hea alustada oma tutvusringkonnast või kui sul ei leidu tutvusringkonnast kedagi, siis väga hea alternatiivne koht on nüüdseks www.koduline.ee, kus saad valida just endale sobiva kinnisvara inimese kes aitab sul kodu ära müüa.


Mina lepingut ei taha, parem müün ise oma kodu paralleelselt teiste maakleritega!

Ainuesindusleping annab sulle kindluse, et su kodu on kindla kinnisvara inimese kätes, kes vastutab sinu kodu eest. Sinu isiklik kinnisvara inimene investeerib ainuesinduse tõttu oma aega ja raha ning tehtud investeeringud on ühtlasi ka tema stiimul see maha müüa. Kui on mitu suusõnalist maaklerit, siis tihti nad lihtsalt riputavad su kuulutuse oma telefoniga tehtud piltidega üles ja kirjutavad kaks rida midagi juurde, sest neid ei motiveeri mitte miski rohkemaks. Keegi teine võib ju selle objekti maha müüa ja tasu tehtud töö eest jääb saamata.


Nii pühkisin pindadelt tolmu ära, nüüd peaks hea olema!

Korteri ettevalmistus ehk “Home Staging” on äärmiselt oluline, kuna keegi ei taha tegelikult kellegi teise vana osta. Selleks on iga korralik kinnisvara inimene loonud omale korraliku süsteemi: mis asjad tuleb ära panna, mida esile tuua jne. Enne kui saab lõpuks pildistama hakata võib see protsess teinekord kesta tunde.Mis seal vahet on kas ma teen telefoniga pildid?

Me elame üha tiheneva konkurentsiga maailmas. Kui varem pidid meelde jäämiseks end inimesele meelde tuletama 3-5 korda, siis nüüdseks on see kasvanud 12-15 korrale. See omakorda tähendab, et su kodu peab silma paistma ja eristuma teistest portaalis, aga ka sotsiaalmeedias.


Korralik fotograaf, kes on spetsialiseerunud kinnisvara pildistamisele, mitte ei tee enamus ajast pulmade või looduse pilte, teab täpselt kuidas ja mis nurga alt saada parimad pildid. Pildid ei tohiks olla kunagi venitatud ega liigselt peitvad. Kui ostja tuleb kohale, siis peaks ta tundma, et müüdav kodu on reaalsuses samasugune nagu piltidel.


Ma ju tegin head pildid, mis on venitatud ja võimendatud, et ikka kodu tunduks suurem!

Kuna me oleme emotsionaalsed olendid. Kui me langetame mingi otsuse nende tuhandete kuulutuste vahel ja valime ühe välja, mida vaatama minna ning pettume, siis on peaaegu võimatu kohapeal uut emotsiooni luua. Negatiivne on alati tugevam, kui positiivne. Seepärast on ka väga oluline, et pildid ei oleks venitatud, ega erinevate filtrite ja seadetega üle keeratud. See on ka põhjus miks mina ise kasutan ainult professionaalset fotograafi, kelle piltide tagasiside kodude vaatajate poolt on alati positiivne.


Ma ju panin kuulutuse ülesse, miks ostjaid ei tule?